Bam-brbam,
fiju-fi
mi smo mali glasbeniki!

V preteklih tednih smo se prepustili glasbi in enostavno uživali. Otroci so z zanimanjem spoznavali prave glasbene instrumente, opazovali, kako iz njih izvabimo zvok, jih poslušali in poskušali tudi sami igrati nanje. Bili so zelo zagnani in zmagoslavni, ko jim je uspelo. Bobni, ropotulje, piščali, brenkala in ksilofoni so sestavljali naš orkester, ki je vadil prav vsak dan. Iz igralnice se je slišalo tudi veliko petja z ritmično spremljavo, ob kateri so se otroci sproščeno gibali in pripevali. Ob različnih priložnostih čez dan smo si ogledali videoposnetke z vrhunskimi glasbenimi izvedbami, ki so otroke umirili in dodatno motivirali. Ob glasbi smo tudi plesali s paličicami in pisanimi trakovi.
Obiskal nas je še očka, ki je muzikant v ansamblu, in nam predstavil kontrabas, harmoniko in bariton, za kar smo mu zelo hvaležni.