Vrtec Čebelica je obeležil že deseto obletnico svoje predstavitve in ustvarjalnosti v Prazničnem zvezdogledu z bazarjem.

Predšolski otroci so skupaj z vzgojiteljicami tkali niti zgodbe na temo vesolja. Pripravili smo plesno-pevsko potovanje v vesolje vse od Sonca, Lune, Rimske ceste, Marsa in nazaj do naše  Zemlje, kjer je najlepše in kjer živimo ljudje.

Ob skrbni organizaciji, idejah, motiviranih vzgojiteljicah in spretnih rokah so nastajali unikatni izdelki, primerni času in vzdušju. V preddverju KC Primož Trubar smo ponudili pestro izbiro voščilnic, izdelkov iz lesa, svečnikov in venčkov, pletenin, piškotov, suhih krhljev, marmelad, lutk, didaktičnih igrač, …  Na bazar se je z veseljem odzvala tudi šentjernejska likovnica Darja Kovačič s tremi slikami, ki smo jih uspešno licitirali. Izkupiček bazarja je namenjen najstarejšim predšolskim otrokom, za katere vrtec organizira tridnevno bivanje v Kranjski Gori.

Hvala vsem.

Irena Zupančič in Nevenka Vrhovšek