V času evropskega tedna mobilnosti (16. 9. – 22. 9. 2022) smo v skupini Rdeče žoge otroke in starše spodbujali in seznanjali z okolju prijaznejšimi načini mobilnosti. Teden smo otvorili z obiskom policista, s katerim smo se pogovarjali o varnih načinih vključevanja v promet. O kolesih smo se pogovarjali in jih risali. Otroci so v vrtec pripeljali svoja kolesa in čelade. Pripravili smo poligon s prometnimi znaki, prehodom za pešce, semaforjem in ovirami. Otroci so vozili po dogovorjenih pravilih, premagovali ovire in pazili na svojo varnost in varnost drugih. Na temo mobilnosti smo risali s kredami po asfaltnih površinah pred vrtcem in preživeli dan v naravi. Odpravili smo se do Pleterij in tam počakali starše.

Zapisali Slavica Smolič in Tina Vrtačič