1. POHOD CICIHRIBCI V ŠOLSKEM LETU 24/25

Nekje 45 pohodnikov se nas je zbralo v četrtek, 16.10. v Šmarju pri cerkvi. Po opravljenih formalnostih, smo se odpravili proti sadovnjaku in čez Gregorko prišli do glavne ceste, ki pelje proti samostanu Pleterje.

Na parkirišču pred samostanom smo si privoščili okrepčilo iz nahrbtnikov. Tjaša pa je delila žige, za katere smo se dogovorili, da jih bomo zbirali in tako dodatno motivirali otroke. Kdor jih zbere tri ali več, bo prejel praktično nagrado. Otroci so si sami izdelali (hvala staršem za pomoč) podlago za žige.

Po okrepčilu smo se odpravili nazaj proti izhodišču. Držali smo se glavne ceste in šli čez predel, ki se imenuje Grbka, vendar, ker se trudimo skrbeti tudi za prometno varnost, smo se le te izogibali, kjer je bilo to mogoče.

Na cilju smo se s prijetnimi vtisi in z mislijo, da smo naredili nekaj za svoje zdravje in da smo se medgeneracijsko povezovali, poslovili. S Tjašo že razmišljava o trasi naslednjega pohoda, zato le spremljajte obvestila in se nama pridružite. Pa povabite še koga.

Varne korake vam želiva Tjaša in Mitja