Slikovni narek

Takoj, ko se otrok zaveda sebe ločeno od prostora, začne raziskovati prostor okoli sebe. Kljub temu da lahko sam spozna vse kotičke, se sam od sebe ne more naučiti izrazov za opisovanje položaja. Srečuje se z izrazi za opisovanje položaja predmetov: v, na, pod, pred, zadaj, spredaj, zgoraj, spodaj… in pokaže, da izraze razume, kasneje pa jih tudi sam uporablja. Ob tem ko posluša navodila in se premika v pravi smeri, se uči orientacije v prostoru.

Dejavnost: Otrokom narekujemo navodila natančno in razločno

SLIKOVNI NAREK:

Na spodnjem delu lista narišemo travo. Na sredi trave je velika hiša. Hiša ima ena velika vrata in dva majhna okna. Na strehi je dimnik. Ob hiši stoji deklica. Na drugi strani hiše je pasja hišica. Med hišo in pasjo hišico stoji kuža. Poleg deklice je njen bratec. Nad kužkovo hišico je sonce.