Otroci iz skupine Metuljev smo se odločili, da sodelujemo v projektu Božiček za en dan.Gre za to, da otroci in odrasli za en dan postanemo božički in pripravimo paket za otroka iz socialno ogroženih družin, ki božičnega darila letos ne bi prejel. Paket se nato odda na zbirno mesto, od koder potuje po Sloveniji, tja kamor mora priti. Seznam otrok se najde na spletni strani Božiček za en dan, prispevajo pa ga centri za socialno delo in ostale institucije. Mi smo izbrali dečka Tima, starega 5 let. Otroci so imeli nalogo, da se vsak dan odpovejo kakšni sladkariji in prispevajo tisti denar v naš hranilnik v igralnici. Lahko pa so prinesli tudi konkretno stvar, igračo, sladkarijo, kaj za obleči, šolsko potrebščino. V dobrih dveh dneh se je nabralo toliko stvari in privarčevanega denarja, da smo pripravili še dodatne pakete, s katerimi bomo razveselili še kopico otrok. Ob koncu pa smo sklenili, da bomo obdarili še starejše v naši vasi in jim s pesmijo, kot so to včasih počeli koledniki, polepšali decembrske dni.

no images were found