V vrtcu skrbimo za spoznavanje in ohranjanje tradicionalnih vrednot in slovenske kulture. Potica je značilna in edinstvena sladica, ki jo v Sloveniji pripravljamo ob praznikih in prav je, da otroci spoznavajo značilne slovenske jedi že v predšolskem obdobju. Odzvali smo se povabilu Društva kmetic Šentjernej  ter spekli potico in jo prinesli na 7. državno ocenjevanje in razstavo potic, ki je potekalo v Šentjerneju.

Ob peki in prijetnem vzdušju so otroci razvijali številne sposobnosti in spretnosti. Priprava na delo, iskanje receptov, spoznavanje sestavin, pogovor o postopkih, mletje orehov, sodelovanje pri pripravi testa in nadeva. Koliko novih stvari smo doživeli in spoznali! Pa kako je dišalo po našem vrtcu. In rezultat? Zavedamo se, da je bil naš cilj dosežen že s samo dejavnostjo priprave in peke potice. V prijetnem vzdušju in prepevanju  smo preživeli lep dan. Ampak, saj veste…ni bilo samo to, naša potica je dobila srebrno priznanje! Nekaj otrok se je udeležilo podelitve priznanj, kar je bila tudi svojevrstna izkušnja.

Tole pesem smo navdušeno prepevali:

Mat’ potico pečejo, men’  pa nič ne rečejo,

čakaj ti, čakaj ti, da se ti ne prismodi.

Mat’ piškote pečejo…

Dekle razposajeno, kak’ si ti razvajeno,

čakaj ti, čakaj ti, da te šiba ne dobi.

 

Pa naj še fotografije pokažejo, kako smo se imeli.