KORONAVIRUS – ŠE OSTAJAMO DOMA

ŠE OSTAJAMO DOMA

Dragi starši in otroci.

V tem nepredvidljivem obdobju, ko so vrtci zaprti in si lahko pomahamo le na daleč, se v nas prebujajo različni občutki. Čeprav je ta čas zelo težek, poskušajmo razmišljati pozitivno in izkoristimo skupni čas z bližnjimi, ki nam je sedaj na voljo in za katerega velikokrat zmanjka kakšna minuta, ura. Najbolj pomembno je, da ostanemo zdravi in negujemo medsebojno naklonjenost in ljubezen do sebe, partnerja, otrok. Ob upoštevanju varnostnih ukrepov in napotkov za zajezitev koronavirusa, si čas lahko zapolnimo na različne načine. Predvsem si vzemite čas za pogovor, skupna gospodinjska opravila, družabne igre, branje zgodb, petje, ples in telovadbo, skupno risanje in ustvarjanje iz odpadnega materiala ter likovnih pripomočkov, ki se nahajajo po raznih kotičkih stanovanja. Na internetu najdete ogromno idej. Ker pa zaposleni še vedno mislimo na vas, vam do ponovnega snidenja na spodnji povezavi pošiljamo nekaj napotkov, idej, dobre misli in srčne pozdrave. Ostanite doma, ostanite zdravi in vse dobro!

Kolektiv Vrtca Čebelica Šentjernej

Ideje za druženje in igro, napotki

NUJNO OBVESTILO

Zaradi izvajanja ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive bolezni COVID19 na podlagi sklepa Vlade RS št. 18100-7/2020/2 in odredbe ministra za zdravje začasno prepovedano zbiranje ljudi v javno izobraževalnih institucijah.

Zato bo  Vrtec Čebelica Šentjernej s ponedeljkom 16.3.2020 zaprt (vse enote vrtca!).

Zavedati se moramo, da je v Sloveniji razglašena epidemija, da gre za izredne razmere, ki ogrožajo zdravje in življenje večjega števila ljudi. Samo z doslednim spoštovanjem ukrepov, bo zapiranje VIZ ustanov doseglo želen učinek.

Ravnateljica: Ana Srpčič

Vlada RS je sprejela odločitev, da se s ponedeljkom 16.3.2020 po vsej Sloveniji zaprejo vzgojno- izobraževalne ustanove. Pričakujemo nadaljnja navodila in usmeritve Ministrstva za izobraževanje in šport. Prosimo, da spremljate obvestila inštitucij na državni ravni in naredite kar je v vaši moči, da se širjenje korona virusa prepreči.

Prav tako je potrebno dosledno spoštovati NAVODILA ZA OBRAVNAVO OSEBE S SUMOM NA OKUŽBO S SARS- CoV-2

S tem v zvezi smo vsi odrasli dolžni upoštevati NAVODILA VLADE RS OB SUMU NA OKUŽBO S KORONAVIRUSOM SARS-CoV-2

Osnovna navodila za preprečevanje okužbe s koronavirusom so dostopna na spletnih straneh Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ): https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov

V Šentjerneju, 12.3.2020                                                                                              Ravnateljica: Ana Srpčič