Datum: 29.3.2021

SPOŠTOVANI STARŠI

Z odlokom Vlade RS se zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni COVID-19 začasno prepoveduje zbiranje ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.

Prepoved zbiranja velja tudi v vrtcih.

Za otroke v vrtcih je zagotovljeno  nujno varstvo, če sta oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji ter zaposleni v poklicnih gasilskih enotah.

Zaposlitev in upravičenost do varstva se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca.

Ministrstvo za izobraževanje je pripravilo vzorec takega potrdila, ki ga lahko izpolnite in daste v podpis svojemu delodajalcu (potrebno je potrdilo obeh staršev).

Odlok bo začel veljati 1. aprila  2021 in bo veljal do vključno 11. aprila 2021.

Potrebo po nujnem varstvu sporočite svoji vzgojiteljici do torka, 30.3.2021 zvečer.