Naša prelepa šentjernejska dolina ima kar nekaj naravnih danosti, ki nam omogočajo, da smo v tesnejšem stiku z naravo in na ta način skrbimo tudi za zdrav razvoj naših otrok. V okviru projekta Turizem in vrtec obe skupini iz Petelinčka raziskujeta zdravilne lastnosti vode. Še nekoliko bolj podrobno pa smo se osredotočili na potok Kobilo, njegove značilnosti, vlogo in pomen, ki ga ima ta potok za naš kraj. Marsikatero dopoldne smo izkoristili za sprehod ob potoku, opazovali spremembe v rastju ob različnih letnih časih in poslušali njegovo žuborenje. Toplejše dneve pa s pridom izkoriščamo za igro ob potoku, spuščamo po njem ladjice in opazujemo vrtenje mlinčkov. Če pa prinesemo s sabo še odeje, si ob potoku naredimo celo manjši piknik in bosonogi tekamo po travi, da smo še v tesnejši povezavi z našim zelenim planetom in na tak način prebudimo vse svoje čute.