Lara in Kaja sta nas na lep, sončen četrtek povabili k sebi domov, na kmetijo Trbanc (Roje). Takoj po zajtrku smo se obuli in pomahali vrtcu v slovo za nekaj ur. Pot nas je vodila čez novo obrtno cono, mimo bivše sušilnice po makadamski poti do vasi Roje. Po (za nas), dolgih 2,6 km, smo le prišli do kmetije, kjer smo si najprej ogledali hleve s kravami, telički. Živali kar ni zmanjkalo! Videli smo še kokoši, peteline, božali smo mlade kužke, fantje pa so si oči napasli na velikih kmetijskih strojih- kombajnih, traktorjih, prikolicah in raznoraznih priključkih ter še in še. Po ogledu smo se poigrali na njunem domačem igrišču, zarajali pa smo tudi ob zvokih harmonike atija Aleša. Po prihodu nazaj v vrtec, so otroci utrujeni, pa vendar veseli od vseh lepih dogodivščin, zaspali. Hvala družini Trbanc za povabilo.

Žaklina Kušljan in Darja Bregar