Nase čisto nove hlače,
čevlje in kar spada vkup,
dolg pogled še na igrače
in pa mamičin poljub.

Potlej pa, o saj že vemo!
V vrtec mora naš junak.
Nič zato, če z rahlo tremo,
vsak začetek je težak.
Avtor: Jože Šmit

Tako pravi pesem Jožeta Šmita, in prav tako so tudi otroci iz skupine Klobučki z mesecem septembrom prvič pogumno vstopili v vrtec. Z novimi hlačami, čevlji in maminim poljubom so prestopili prag novega okolja.

Septembrski dnevi so bili namenjeni spoznavanju igralnice, vzgojiteljic, novih prijateljev in privajanju na vrtčevsko rutino. Z različnimi dejavnostmi, kot so sprehodi, gibalne igre in ustvarjalne delavnice, so otroci postopoma sprejeli novo okolje in se v njem začeli počutiti domače. Praznovali smo tudi dva rojstna dneva, kar je dodatno popestrilo naše dopoldneve.

Čeprav je vsak začetek nekoliko težak, sta pogum in radovednost vodila naše junake skozi prve korake. Danes se v vrtcu počutijo sproščeno in z veseljem uživajo v vsakodnevnih dejavnostih ter izzivih.

Zapisali: Petra Jamnik in Maja Grubar