Krtki smo bili v tednu otroka zelo raziskovalni in radovedni. V ponedeljek smo spoznali igrače malo drugače. Namesto kock, avtov in dojenčkov smo raziskovali časopisni papir, škatle, elastiko in lesene kocke. Otroci so iz časopisa naredili žoge, katere so metali v škatle, ki so predstavljale smetarje. Preko elastike so premagovali ovire in plezali kot pravi pajki. V torek smo naredili poskus- vulkan s pomočjo alkoholnega kisa, tempera barve in sode. Otroci so občudovali, kako se vulkan dviguje in kakšne barve nastane. Strokovne delavke vrtca smo v sredo otrokom zaigrale lutkovno igrico z naslovom Razbita buča, katero so otroci opazovali z zanimanjem. Odpravili smo se tudi daljši pohod in se okrepčali z malico iz popotne torbe. Teden otroka smo zaključili z rajanjem, plesom, baloni in milnimi mehurčki.