V povezavi s projektom Varno s soncem smo drugo polovico junija namenili ozaveščanju in spodbujanju k pravilni zaščiti pred sončnimi žarki. V ta namen smo izdelali plakat ter si prebrali zgodbo z naslovom Bor in Bina na soncu. Ob plakatu in slikanici smo se pogovarjali o ustrezni zaščiti pred soncem. Bili smo pozorni, da smo vsakodnevno zaužili dovolj tekočine in na sprehode odhajali takoj po zajtrku, ko sonce še ni tako močno pripekalo. Poskrbeli smo tudi za ustrezno zaščito glave, in sicer z zaščitnimi pokrivali. Na igrišču in v okolici vrtca smo se igrali, raziskovali ter si ogledovali lastne sence. Zelo smo uživali tudi v peskovniku pri igri z mivko. Na parkirišču vrtca smo risali s kredami, v zvezi z obravnavano tematiko pa smo s prstnimi barvami slikali sonce. Veliko smo se gibali, plesali, prepevali in utrjevali že znane prstne igre ter bibarije. Kadar nam je bilo zelo vroče, smo si privoščili še sladoled v slaščičarni Košak.