V torek je bil Dan vseslovenskega petja s srci. Namen tega dne je, da se v vrtcih in šolah po celi Sloveniji med 10. in 11. uro sliši slovenska pesem. V vrtcu skrbimo za spoznavanje in ohranjanje slovenskih narodnih pesmi. Otroci imajo pesmi radi in ob prepevanju doživljajo veselje in radost . V enoti Živžav smo želeli s sodelovanjem pokazati, da se zavedamo pomena spodbujanja domovinske pripadnosti ter omogočiti otrokom prijetno izkušnjo. Zaradi slabega vremena je bila skupna izvedba na dvorišču neizvedljiva. V goste smo namreč povabili člane MePZ Ajda Orehovica Šentjernej. Odločili smo se, da vseeno izpeljemo dogodek v naši skupini.

Po kratkem pogovoru se je zaslišala pesem. Pevci so zapeli Dekle je po vodo šla, kmalu pa so se pridružili še otroci in skupaj smo zapeli še Jaz pa pojdem na Gorenjsko, Al me boš kaj rada imela ter Moj očka ima konjička dva. Vzdušje je bilo prijetno, sproščeno, veselo.

Otroci so bili vabljeni k sodelovanju v pevskem zboru, ko odrastejo in nekateri so odgovorili z navdušenjem pritrdilno.

Veseli smo, da smo sodelovali v skupnem prepevanju, prvič in gotovo ne zadnjič.