Ježek in listki

(deklamacija)

Listki padajo z drevesa, ježek jih natika.

Listki milo jokajo, ker jih ježek pika.

“Nič ne jokaj, listek mali,

saj ne bo tako hudo.

Ko bo zunaj huda zima,

ti pri meni bo toplo.

V našo skupino se je prikradla jesen in vse obarvala s svojimi barvami. Na sprehodu smo opazovali naravo in spremljali spremembe, ki se dogajajo v jeseni. Nabrali smo si jesenske liste, s katerimi smo plesali, jih metali in lovili. Na vrtčevskem igrišču so otroci poprijeli za grablje in samokolnice ter pograbili listje. Otrokom smo pripravili senzorno škatlo z jesenskimi plodovi ( kostanj, buče, želodi, koruza) in se z njimi igrali. V igralnici smo pričarali tudi gozd s pomočjo čutne poti, katera je bila sestavljena iz vej, maha, listov, storžev in želodov. Otroci so z bosimi nogami premagovali čutno pot, katera jih je spomnila na gozd.  Prebrali smo knjigo Dom za zajčka in miško ter z njo spoznali gozdne živali. Otroci so živali poimenovali, gibalno oponašali in jih z različnimi tehnikami tudi ustvarili. Izdelali smo tudi jesensko drevo, katero krasi naš vrtec.