V Tednu otroka smo gostili prav posebno predstavitveno uro – obiskala nas je Pasja šola Razumeti psa. Skupaj s kužkom Titom in inštruktorico Alenko smo spoznali različne dejavnosti, ki jih pes lahko izvaja. Otroci so z veseljem opazovali kako kuža uboga povelja, kot so sedi in prostor in ga nato tudi sami preizkusili pri dajanju ukazov. Ena izmed najbolj priljubljenih aktivnosti pa je bila igra iskanja igrače, ki je navdušila prav vse otroke.
Po aktivnosti so imeli otroci priložnost božati kužka in se iz prve roke učiti o tem kako pravilno ravnati s kužki. Vsi smo se naučili veliko novega o tem, kako komunicirati in razumeti pse, hkrati pa smo se tudi neizmerno zabavali.
To posebno dopoldne je zagotovo pustilo lep vtis na otroke in spodbudilo njihovo radovednost ter ljubezen do živali.