Nekateri otroci iz skupine Baloni bodo v jeseni zakorakali v šolske klopi. Prav je, da jih na to pripravimo že malo prej, da vsaj malo spoznajo novo okolje, šolo, dejavnosti in življenje v šoli. V ta namen Baloni sodelujemo z razredom 1A, ki nas prijazno gosti v svoji učilnici in nam prikaže potek dela in življenja v šoli.  Ob prvem obisku smo bili sicer sami, smo si pa dobro ogledali učilnico, opazovali, kaj vse morajo otroci v prvem razredu znati, našli smo celo nekaj igrač, za nas pa so pripravili naloge, ki smo jim bili že skoraj kos kot pravi prvošolčki. Ob drugem obisku v šoli so za nas pripravili čisto pravo učno uro, in sicer so nas naučili pisati črko »F«. Najprej smo preko pantomime spoznavali poklice, ki se začnejo na črko »F«, nato smo poslušali smešno zgodbo o črki »F«, potem smo se razdelili v manjše skupinice, ki so utrjevale pravo pisanje. Otrokom je bila zelo všeč interaktivna tabla, igra s razsipnim materialom,  kamenčki, pisanje s kredami na tablo in še in še… počutili smo se kot v »pravi šoli«. Na konec ure nas je spomnil šolski zvonec, a kljub temu se naslednjega srečanja že vsi veselimo. Več pa v galeriji.