Navkljub deževnemu dnevu smo danes otroci pri Sončkih nasmejani, navihani in kar razganja nas od dobre volje in energije.  Končno smo vsi v vrtcu, juhej! Pogrešali smo vse naše prijatelje.

Vzgojiteljici sva otrokom pripravili novo didaktično igračo – magnete in liste, za razvoj fine motorike.  Z njimi se igramo za mizo. Otrok ima: magnet,, ki ga drži v roki, ter iz papirja izrezan jesenski  listek, v katerem je pritrjena sponka za papir, ta je pritrjena na vrvico, drug konec vrvice pa pritrdimo na mizo z lepilnim trakom. Tako lahko otrok manipulira z listom, vrvico in se zabava, preizkuša igračo.

Nekateri otroci so se igrali s plastičnimi konstruktorji- živali, katere nizajo enega za drugim, jih povezujejo po oblikah in barvah.

V telovadnici smo se razgibali ob gibalni igri: sadna kupa. Igro se igramo tako, da se otroke razdeli v dve skupini. Vsaka skupina sedi na svoji blazini in ima ime po enem sadju, ki si ga mora zapomniti. Ko vzgojiteljica pokliče določeno sadje, npr.: banana!, otroci vstanejo, stečejo okrog blazine in se ob navodilu usedejo nazaj na blazino. Ko vzgojitelj zakliče: sadna kupa!, tečejo vsi.

V igralnici si urejamo kotiček z rožami. Danes so otroci presadili vijolice skupaj z vzgojiteljico Darjo.

Katarina PETRINČIČ in  Darja BREGAR