Od 16. do 22. 9. 2024 je potekal Evropski teden mobilnosti. V skupini Žabe smo se z otroki  pogovarjali o onesnaženosti okolja, ki ga povzroča avto ter iskalni alternativne načine prihoda v vrtec. Otrokom smo pripravile lutkovno predstavo Beli zajček, ki jim je bila zelo všeč. Dogovorili smo se, da bomo v tem tednu vsakodnevno poskušali očistiti zajčkov kožušček. K sodelovanju smo povabili tudi starše. Otroci so vsako jutro pridno lepili bele nalepke na zajčkov kožušček, ki pa so pomenile, da so uporabljali trajnostni način mobilnosti, v dopoldanskem ali popoldanskem času. Z otroki smo spoznavali različna prevozna sredstva, se pogovorili o tem, katera so najbolj prijazna okolju in jih razvrščali na kopenski, vodni in zračni promet.

Obiskali smo tudi knjižnico, kjer nam je gospa Sabina prebrala pravljico, Medvedek se uči voziti kolo. Otroci so povedali, da že znajo voziti kolo brez pomožnih koles in si svoje kolo tudi narisali. V zvezke smo delali vaje za grafomotoriko. Risali smo prehod za pešce, prometne znake in semafor. Ob koncu tedna smo izkoristili topel sončen dan in se preizkusili v vožnji s skiroji.

Aleksandra Hajsinger