V skupini otrok Ringaraja smo spoznavali dva poklica: zdravnik in medicinska sestra. Pri tem nam je bilo v pomoč, ko je gospa Vesna prišla oblečena v uniformo medicinske sestre in prinesla merilec krvnega tlaka, merilec kisika, stetoskop za poslušanje srca, plastične brizge brez igel, povoje, gaze … Že prej smo si v skupini izdelali kartice, s katerimi smo lahko šli z dojenčkom k zdravniku in nato v lekarno po zdravila. Igralnico smo skupaj uredili v ambulanto, čakalnico, sprejemno sobo, lekarno ter sobo za nego doma. Otroci so premagovali strah pred zdravniki, se spontano pogovarjali, kaj je narobe z njihovim dojenčkom. Mamica Vesna je pokazala, kako se povije glavo dojenčku. Otroci so povijali in merili temperaturo.