Medved je praznoval rojstni dan. Obiskali so ga prijatelji, mu voščili rojstni dan in mu prinesli darila. Še posebej je bil vesel rdečega dežnika. Komaj je čakal, da bo začelo deževati. Vesel je odšel na sprehod. Z dežnikom se je po gozdu sprehajala tudi lisica.

Zgodbo Pod medvedovim dežnikom smo vzgojiteljice enote Živžav oživile in odigrale na vrtčevskem dvorišču enote. Pripravile smo sceno, kostume, glasbeno spremljavo, igro ter prostor za gledalce. Z igro smo polepšale dopoldan vsem otrokom enote v Tednu otroka. Predstavo so otroci zelo doživeli, kar se je videlo po veselih in nasmejanih obrazih. V naslednjih dneh so imeli možnost ustvarjanja na male ritmične instrumente ter se igrali igro vlog. O igri so navdušeno pripovedovali staršem.

Vzgojiteljice smo bile vesele, ker smo otrokom omogočile spoznavanje in doživetje dramske igre. Umetniške dejavnosti so pomemben člen v razvoju otrokove osebnosti in predstavljivosti. Želimo, da podobne dejavnosti še kdaj izvedemo.