V mesecu oktobru smo v obeh skupinah spoznavali jesen, njene značilnosti in jesenske plodove. Skupina Sovice se je odpravila tudi na pohod s starši do Kostanjeviške jame. Vzgojiteljice smo otrokom pripravile dramatizacijo pravljice Kako si je koza zgradila bajtico, v kateri so se preizkusili tudi otroci. Veliko smo peli in rajali. Spekli smo si slastne mafine, jabolčno pito in palačinke. Otrokom smo pripravile čutno pot, kjer so lahko pod bosimi nogami čutili odpadlo listje, kostanj, orehe, ajdo, koruzo, sojo, slamo idr. Prav tako smo tudi veliko likovno ustvarjali, manjkalo pa ni niti igre in smeha. Konec meseca smo bili povabljeni na kostanjev piknik k našemu Galu domov. Mesec smo zaklučili z izdelavo strahca iz buče za Noč čarovnic, ko smo si pripravili zabavo. Le kaj nam bo prinesel mesec november?

 

Napisala: Adrijana Jordan in Neja Antončič