Pri otrocih ni majhnih korakov. Vse, kar storijo in naredijo, so velike stvari. Predvsem srca imajo večja kot mi odrasli. Vanje spravijo vse, kar vidijo in vse, česar se zavedajo – tudi majhen kamenček, ki so ga opazili na cesti, listek z drevesa, poljubček kar – tako, mravljico ali črička, predvsem pa vse ljudi, ki so okoli njih …

Iz knjige “Modrosti zbrane iz verzov stkane”

September je bil v naši skupini mesec novih začetkov in izkušenj. Večina otrok je prvič prestopila vrata vrtca in se ločila od staršev, kar je bil pomemben korak v njihovem razvoju. Uvajalni čas smo posvetili navezovanju stikov, nudenju tolažbe ter ustvarjanju okolja, kjer so se vsi otroci počutili varno in sprejeto.
V tem obdobju smo otroke spodbujali k samostojnosti in jih navajali na dnevno rutino v vrtcu in spoznavanju življenja v vrtcu. Veliko smo se igrali, prepevali pesmi in bibarije, igrali na ropotulje, plesali ob otroški glasbi ter izvajali različne gibalne dejavnosti. Skupaj smo raziskovali teraso, kjer so se otroci lahko izrazili skozi igro in domišljijo. Tako smo ustvarili temelje za pozitiven in spodbuden začetek novega vrtčevskega leta.