V skupini Krtki smo preko projekta Mali sonček spoznali različne gibalne dejavnosti. Podali smo se na daljši sprehod proti Grobljam, kjer smo hoditi in tekli ter se okrepčali z malico iz popotne torbe. Pripravili smo si igre brez meja v igralnici in telovadnici ter premagovali ovire. Dopoldneve smo si polepšali z žogami različnih oblik in barv. Z njimi smo telovadili, jih lovili, metali in kotalili. Otroci so pokazali svoje sposobnosti tudi na poganjalčkih. Vozili smo se ob igrišču, kjer so spoznali osnovne ukrepe varne vožnje, kot so skrb za drugega in lastno varnost.  Z ljudsko rajalno igro Abraham ima sedem sinov smo spoznali pomen upoštevanja pravil in sodelovanja v skupini. Plesali smo ob klasični glasi s pomočjo trakov. Otroci so se vživeli v glasbo in se sprostili.  Sprehodili smo se do bližnjih travnikov, kjer smo se vrteli, tekli in skakali. Na igrišču smo se prijeli za padalo, se vrteli in peli pesmice.