Naši medvedki so zboleli,

zato smo jih kar s sabo v vrtec vzeli.

Da bi se pri nas dobro počutili,

smo jim tudi postelje iz škatel naredili.

Za medvedke smo marljivo skrbeli,

se trudili, da bi čim prej ozdraveli.

Pripravili smo jim zdravilni napitek

in poskrbeli za zadosten počitek.

Želeli smo, da bi medvedki vitalni ostali,

zato smo jih še na sprehod peljali.

Izvedli gibalne minutke

in z njimi preživljali posebne trenutke.

Trudili smo se najboljšo oskrbo zagotoviti,

zato se je bilo od njih težko posloviti.

A smo veseli, da so ozdraveli

in se pri nas dobro imeli.

V mesecu januarju so otroci v vrtec prinesli svoje medvedke, ki so postali “pacienti”, medtem ko so se sami prelevili v vlogo “zdravnikov”. Medvedki so postali naši neločljivi spremljevalci pri različnih dejavnostih. Za medvedke smo v vrtcu izdelali postelje iz škatel in jih okrasili s časopisnim papirjem. V sklopu teme o medvedkih smo prebrali zgodbo z naslovom Ali se ne počutiš dobro, Poldek?, poustvarjali in se naučili novo pesem. Poudarek v tem mesecu je bil na zdravi prehrani in skrbi za zdravje, zato smo pripravili tudi zdrav napitek ter okušali raznoliko sadje in zelenjavo. Obiskala nas je medicinska sestra, ki nam je predstavila potek pregleda pri zdravniku.

Januar nas je presenetil s pošiljko snega, kar smo seveda izkoristili za igro. Zelo smo uživali v igri vlog, skrbeli za naše medvedke, plesali, se gibali, rajali in se urili v rezanju s škarjami. V tem mesecu smo pričeli tudi s projektom Bralni palček, ki smo ga povezali s potujočim nahrbtnikom. Z veseljem smo prebirali doživetja z maskoto Žano, ki so jih zapisali starši otrok, ki so že imeli doma nahrbtnik. Za nami je prav poseben mesec, saj so nam družbo delali naši medvedki, ki so bili prisotni pri mnogih dejavnostih. Najbolj pa smo bili veseli, ko smo z njimi odšli počivat.