Maj je mesec, ko narava v polnem razcvetu pokaže svojo najbolj barvito in dišečo podobo, spominjajoč nas na čarobnost življenja in neprestano obnovo, ki jo prinaša pomlad. Predšolski otroci se veselijo raziskovanja cvetlic, lovljenja metuljev in igre na svežem zraku, medtem ko sladki okus prvih češenj prinaša posebno veselje.

Obdarjeni smo bili s priložnostjo obiska Jurijeve družine v Šmalčji vasi. Otroci so se prepustili pomladni razigranosti, se razvajali z vožnjami, spustom po toboganu ter uživali v simbolni igri, ki je odmevala z nalezljivim smehom. Gostoljubna mamica nas je pogostila s sladkimi češnjami, ob katerih so otroški obrazi zasijali od navdušenja. V vrtcu smo preživljali večino časa na vrtčevskem igrišču, kjer smo raziskovali vsak kotiček in se pustili zanesti na svojo domišljijo. Praznovali smo rojstne dneve otrok.  Pogovarjali smo se o različnih likih, katerih vzorce smo nato udejanjili v svojih ustvarjalnih podvigih. V naši igri smo pilili spretnosti z žogami in se spopadali z različnimi izzivi. Ker so se dnevi neizprosno krojili v vroče poletno vreme, smo si večkrat privoščili osvežitev s slastnim sladoledom.