V skupini Sovice smo v mesecu oktobru spoznavali jesen. Veliko časa smo preživeli zunaj. Obuli smo si škornje ter odšli na kratke in dolge sprehode. Tam smo opazovali naravo. Predvsem drevesa, njihove obarvane liste, nabirali jesenske plodove (kostanj, jabolka …) … Ogledali smo si lutkovno predstavo Razbita buča, odkrili kaj se nahaja v  notranjosti buče in bučo tudi narisali. Praznovali smo tudi Teden otroka, katerega smo obarvali predvsem z glasbo. Plesali smo ob otroški in klasični glasbi, igrali na male ritmične in melodične inštrumente, se igrali z baloni … Brez pripevanja pesmi in bibarij, pa pri nas ne gre. Preživeli smo lep mesec novih doživetji in že komaj čakamo, da se ponovno vsi vrnemo v vrtec, kjer bomo raziskovali in spoznavali svet okoli sebe.