Nikoli se ne pozabimo smejati,

poslušati in se učiti, raziskovati,

se čuditi, reči prosim in hvala,

imeti svoje mnenje, spoštovati mnenje drugih,

biti PRIJATELJI. (avtor neznan)

Oddelek Sovice je v septembru zaživel kot zelo povezana skupina. Novo šolsko leto smo pričeli le z novo vzgojiteljico in novim okoljem, na katerega smo se vsi prilagodili. Veliko smo se igrali, se spoznavali in navezovali socialne stike med seboj. Obnovili in naučili smo se novih pravil v skupini. Otroci so občutili povezanost in pripadnost skupini, katero smo spodbujali tudi s plesom in pesmijo o prijateljstvu. Ker se naša skupina imenuje Sovice, smo spoznali našo maskoto, katero smo poimenovali Uka. Sovica nas vsakodnevno opazuje in včasih tudi kaj opozori. Vsak otrok si je za svoj simbol narisal svojo sovo. Nastale so čudovite risbe. Veliko časa smo preživeli na svežem zraku, se prosto gibali, se igrali in uporabljali najrazličnejše rekvizite. Odpravili smo se tudi na daljši sprehod proti Rojam, kjer smo opazovali naravo okoli nas in ugotovili, da je veliko naravnih materialov, ki jih lahko opazujemo, raziskujemo in se z njimi poigramo. Obeležili smo tudi Teden mobilnosti. Preko Zgodbe o belih zajcih smo se pogovarjali o našem okolju, kako ga onesnažujemo in kaj lahko storimo, da bi bilo tega čim manj. Izdelali smo zajce, katerim smo dnevno čistili kožuščke. Otroci in starši so se zelo potrudili, saj so nekateri prihajali od doma peš, nekateri pa so parkirali avtomobile na bližnjih parkiriščih in prišli do vrtca peš. Zaradi manjše onesnaženosti, so tudi kožuščki naših zajcev postajali snežno beli. Opazovali in šteli smo tudi promet v okolici vrtca. Narisali svoje kolo oz. skiro. Preizkusili smo se v spretnostni vožnji s skiroji in obnavljali pravilno udeležbo pešcev v prometu. Mesec pa smo si polepšali s praznovanjem rojstnih dni.