V petek, 16. 9. 2022, se je pričel Teden mobilnosti. Pri Kozličkih smo se pogovorili o težavah sodobnega prometa in načinih za okolju in zdravju primernejše načine potovanja. Ogledali smo si risanko o trajnostnem načinu prometa in k temu spodbudili tako otroke kot tudi starše. Otroci so prejeli zgibanko, v katero zbirajo štampiljke za vsako pot, ki jo opravijo peš, s kolesom, skirojem, ali kako drugače namesto z avtom. Pri likovnih dejavnostih so nastali pisani semaforji, ki so jih otroci spontano uporabili pri gibalni igri Zelena, rumena, rdeča, STOP!

Obiskal nas je policist Matej s Policijske postaje Šentjernej, nam razložil pravila varne hoje za pešce, nam razkazal svojo opremo in se z nami tudi malo pošalil. Otroci so imeli zanj pripravljenih kar nekaj vprašanj: Gospod policaj, kje ‘maš zapor?, Zakaj ‘maš pištolo pa pal’co?, Kje si ti doma?, … Na vsa je spretno in šaljivo odgovarjal. Z nami je kramljal celo uro, žal pa nismo mogli na skupni sprehod, saj je premočno deževalo.

Čaka nas še kar nekaj aktivnosti, otroci pa se najbolj veselijo vožnje s kolesi.

Vzgojiteljice in otroci skupine Kozlički