Vsaka igrača ima toliko zgodb, kolikor jih imajo otroci, ki se z njo igrajo.

Tako otroci, kot tudi igrače po določenem času začnejo sklepati nova prijateljstva, ki so še toliko pomembnejša, ko gre za bolne otroke… In tako nastajajo nove zgodbe, dogodivščine in novi veseli nasmehi na otroških obrazih.

Otroci iz oddelkov Pike in Želvice, smo se odločili, da bomo poskušali bolnim otrokom nekoliko olajšati njihovo stisko, medtem ko so v bolnišnici, zato smo se odločili za dobrodelno akcijo in priskočili na pomoč z zbiranjem igrač za bolne otroke, ki se zdravijo v Splošni bolnišnici Novo mesto.

V ta namen smo skupaj okrasili veliko škatlo, polepili smo jo s slikami igrač, ki smo jih želeli zbrati.

Pri zbiranju igrač smo sodelovali tako mi otroci, kot tudi naši starši, zato se je naša škatla hitro do  vrha napolnila s čudovitimi igračami. Že drugo dan je bilo potrebno igrače odlagati na polico poleg pripravljene škatle.

Po nekaj dneh se je nabralo res ogromno igrač, ki smo jih otroci oddelkov PIKE  in ŽELVICE, lepo shranili v vreče, da se ne bi poškodovale. Igrače smo odposlali v vrtec Živ žav, kjer je bila centralna zbiralna točka.