Nacionalni inštitut za javno zdravje usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven. Kot skupnost pa je vrtčevsko okolje zavezano skrbi za dobro počutje, utrjevanju pozitivnega odnosa do zdravja in delovanju v smeri zmanjševanja nastanka bolezni in poškodb.

V šolskem letu 2017/18 je bila rdeča nit programa »S hrano širimo obzorja«.  V programu so sodelovale vse enote vrtca. Skupine so si varovanje in krepitev zdravja postavile med svoje prioritetne naloge.

Posvečale so se naslednjim temam:

  • Zobozdravstvena vzgoja
  • Zdrava prehrana
  • Narava in varovanje okolja
  • Osebna higiena
  • »Varno s soncem«
  • Varnost v prometu / na igrišču
  • Duševno zdravje
  • Gibanje
  • Zdrav način življenja

Vzgoje za zdravje je informirati in motivirati otroke in zaposlene k skrbi za svoje zdravje.

Mojca Kodelič,
koordinatorica programa

Priloge:

DV Antončič – Kozlički

Gradiček – Metulji

Gradiček – Škratki

Kobacaj – Konjički

Kobacaj – Medvedki

Muca Copatarica – Sovice

Petelinček – Vrtiljak

Čebelica – Lunino kraljestvo

Čebelica – Rdeče žoge

Čebelica – Rumene žoge

Čebelica – Zvezde

Živžav – Bibe

Živžav – Kresničke

Živžav – Mehurčki

Živžav – Pikapolonica