Čutila so organi, ki nam omogočajo, da sprejemamo dražljaje iz okolja. Z njimi lahko zaznavamo stvari okoli nas.  Povedo nam, kaj nam je všeč in nas opozorijo na nevarnost. Skozi igro smo z otroki preizkušali čutila SLUH, TIP, VONJ, OKUS. Prvo čutilo, ki smo ga spoznali je bil SLUH. Otroci so igrali na Orffove inštrumente in poslušali zvoke različnih živali. Vsakodnevno pa smo ob kitari prepevali in razvijali posluh. Drugo čutilo TIP smo se masirali in igrali socialne igre ˝plezanje čez drugega in pod drugega˝. Pri čutilu OKUS in VONJ pa smo okušali (sladko, slano, kislo) in vonjali različno hrano… Vsak dan pa smo prižgali svečko z eteričnimi olji (pomaranča, Vanilija in cimet). Otroci so pri vseh dejavnostih sodelovali in se zabavali.

Urška Bratuša