Pustni čas je tradicionalno obdobje v letu, ki se ga najbolj veselijo ravno otroci. Tudi v naši skupini smo se pripravljali na pustni torek s številnimi ustvarjalnimi dejavnostmi in igrami. Izdelali smo pustne klobučke, ki smo jih poslikali z različnimi barvami ter se naučili nove pesem z naslovom Krica kraca in deklamacijo Krof. S knjigo Minka gre na pustno zabavo smo se vživeli v pustno vzdušje ter poimenovali maske na ilustracijah. V iskanju navdiha za pustne šeme smo si ogledali prospekte, obenem pa smo se igrali tudi simbolno igro, kjer smo se prelevili v super junake, kraljične in druge domišljijske like. Glasbeno smo se izražali s pomočjo didaktične igre Pajacek Nacek ter z igranjem na bobne, kar je dodalo pester zvok našemu pustnemu rajanju. V telovadnici smo se zabavali z gibalno igro Ptički v gnezda ter se vsakodnevno gibali na svežem zraku. V omenjenem času smo praznovali tudi dva rojstna dneva.

Pustni torek pa je bil poseben dan, ko so otroci prišli v vrtec oblečeni v raznolike pustne maske. Skupaj s sosednjimi oddelki smo pripravili rajanje v telovadnici ter pustno pojedino v naši igralnici, kjer smo ob plesu in smehu proslavili prihod pustnega časa. Skupaj smo se odpravili na sprehod po Šentjerneju, kjer smo z glasnim piskanjem na trobe odganjali zimo in se družili z domačini. Veseli smo, da smo ustvarili nepozabne trenutke in se skupaj zabavali ob pustni tradiciji.