Otroke s projektom Varno s sonce seznanijo z različnimi dejavnostmi in se ob njih učijo, kako se zaščiti pred soncem in tako spoznajo različne zaščitne ukrepe ter sredstva, ki jih ščitijo pred škodljivimi vplivi sonca in sončnih žarkov. Otroci so preko dejavnosti spoznali, da se lahko pred soncem zaščitimo z različnimi pokrivali, sončnimi očali in oblačili. Za dodatno zaščito uporabimo sončno kremo in ko je sonce res močno se odmaknemo v senco. Pomembno je, da ne pozabimo na zadostno količine tekočine, predvsem vodo.

V vrtcu smo na temo Varno s soncem izvedli veliko različnih aktivnost. Opazovali smo sence prijateljev, predmetov in dreves. Svoje sence smo izmerili in primerjali med drugimi. Pripravili smo si vodni kotiček, v katerem smo se v vročih dneh ohladili. Sami smo si pripravili osvežilno hladno limonado. Na terasi smo si s pomočjo senčnika, brisač, blazin, pokrival in sončnih očal pričarali plažo. Spoznali smo tudi novo pesem Sonce se smeje, s katero smo vsako jutro pozdravili sonce. Veliko smo se gibali tudi na svežem zrak in upoštevali sončno uro. Izdelali smo si tudi plakat in s tem obvestili tudi starše kako se zaščitimo pred soncem.