Vsaka igrača ima toliko zgodb, kolikor jih imajo otroci, ki se z njo igrajo.

Tako otroci, kot tudi igrače po določenem času začnejo sklepati nova prijateljstva, ki so še toliko pomembnejša, ko gre za bolne otroke … In tako nastajajo nove zgodbe, dogodivščine in novi zadovoljni in nasmejani obrazi otrok.

Otroci iz oddelkov Želvice in Pike, smo se odločili, da bomo poskušali bolnim otrokom nekoliko olajšati njihovo stisko, medtem ko so v bolnišnici, zato smo se vključili v dobrodelno akcijo in priskočili na pomoč z zbiranjem igrač za otroke, ki se zdravijo v Splošni bolnišnici Novo mesto.

Pri zbiranju igrač smo sodelovali tako otroci kot tudi starši, zato se je škatla hitro napolnila do vrha in to s čudovitimi igračami. Že drugo dan je bilo potrebno igrače odlagati na polico poleg pripravljene škatle.

Po nekaj dneh se je nabralo res ogromno igrač, ki smo jih otroci oddelkov ŽELVICE in PIKE shranili v vreče, da se ne bi poškodovale. Igrače smo odposlali v vrtec Živ žav, kjer je bila centralna zbiralna točka.