V mesecu aprilu se je v skupino Krtki “pregrizla” Zelo lačna gosenica. Popeljala nas je skozi različne dejavnosti, preko katerih so otroci spoznali življenje gosenice, različno sadje in utrjevali barve. Najprej smo spoznali zgodbo Zelo lačna gosenica (E. Carle) preko knjige in nato še kamišibaj. Ob večkratnem prebiranju so otroci spoznali kaj vse je gosenica pojedla in s pomočjo slikovnih predlogov poimenovali sadje, ga preštevali in obnovili zgodbo. Gosenica so tudi umetniško uprizorili s pomočjo tempera barve in tiskanje balona. Naučili smo se novo pesmico Gosenica je lezla in jo gibalno prikazali. Sadje smo poimenovali, ga razvrščali in utrjevali barve. Spoznali smo tudi življenjski krog gosenice ter spoznali čisto pravi gosenica. Otroci so opazovali gosenico s povečevalnim steklom, nabrali smo ji zelene liste in pridno skrbeli za njo.  Gosenico smo po končanem opazovanju vrnili nazaj v naravo. Njeno gibanje smo opazovali v igralnici ter se  večkrat gibali kot gosenice. Iz sadja smo naredili nabodala in  se z njimi posladkali. Okušali smo limonin napotek tako, da smo sok stisnili in ugotavljali ali je sladek ali kisel.  Izdelali smo tudi dve gosenici, katere so otroci pridno hranili s slikicami sadja in ostalimi dobrotami. Izkoristili smo tudi lepo vreme in odšli na travnik opazovati metulje in rože.